A Csillag Patikák webshop cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény biztosítása érdekében. További információkért tekintse meg adatkezelési szabályzatunkat, melyet az oldal használatával együtt elfogad.

Vizesedő lábak? Kidagadó erek? Ismerd meg te is a visszér tüneteit és megelőzését

Téged is zavarnak a lábadon megjelenő visszerek? A rokonaid közül többen is küzdenek ezzel a betegséggel, és szeretnéd megelőzni, hogy nálad is kialakuljon? Cikkünkben megismerheted a visszér kialakulásának okait és a lehetséges hatékony megoldásokat a betegség elkerülésére vagy enyhítésére.


A visszér sokakat érintő betegség, ám gyakran nem tulajdonítanak neki kellő jelentőséget. Az egészségügyi problémát a vénák kitágulása jellemzi, amely az alsó végtagokon tapasztalható. Az egészségügyi probléma kezdeti jelei felismerhetőek, így ha még időben cselekszünk, és fokozott figyelmet szentelünk ereink megóvására, akkor elkerülhető a rendellenesség kialakulása.

Mi is az a visszér és hogyan alakul ki?
Az emberi szervezet nagyvérköre artériákból és vénákból áll, előbbiek az oxigéndús 
vér szervekbe és szövetekbe való eljuttatásáért felelősek, míg utóbbiak a felhasznált, oxigénhiányos formáját juttatják vissza a szívbe. A vénák fala lényegesen rugalmatlanabb, ezért magasabb a tágulásra való hajlamuk is. Az erekben található billentyűk felelnek a megfelelő folyásirány biztosításáért, azonban ha ezek (és az ér fala körül található izmok) nem látják el megfelelően a feladatukat, a vér egy része képes ellenkező irányba haladni, ezzel kitágítva a vénát, és kialakítva a visszér problémát.

Milyen tünetek jelzik a kialakulás veszélyét?
A visszeres betegség felismerése nem tartozik a legegyszerűbb feladatok közé, ugyanis kezdetben nem rendelkezik szembetűnő tünetekkel. Eleinte enyhe fájdalommal jár, valamint megdagadó végtagokkal. A tünetek az idő előrehaladtával erősödhetnek, és megjelenhet a láb éjszakai begörcsölése, elnehezülése, valamint viszketés is. A leglátványosabb ismertetőjegye ezeket követően jelenik csak meg. A vénák láthatóvá válnak a bőr felületén keresztül, eleinte csak apróbb hajszálerekként, majd később már egyre erőteljesebben, akár kidudorodva a bőr felszínén.

Kiknek kell leginkább elővigyázatosnak lenniük?
Az életkor előrehaladtával egyre nagyobb arányban lehet számítani a betegség kialakulására, azonban emellett kiemelten fontos tényező az örökletesség. Ebből adódóan, amennyiben a családtagjaid közt felmerült már a visszér probléma, úgy kiemelt figyelmet szükséges fordítani a megelőzésre. Fiatalon a betegség kialakulása megfelelően kezelve még vissza is fordítható, ezért sem szabad elsiklani az apróbb tünetek megjelenése mellett sem. Az örökletesség mellett kiemelt hajlammal a túlsúllyal küzdők és a kismamák rendelkeznek, valamint az egészségtelen életmód és a hosszú távon végzett ülő- vagy állómunka is előidézheti a vénák tágulását.

Mit tehetünk a visszér megelőzése érdekében?
Megfelelő életmóddal és fokozott figyelemmel elkerülhető a betegség kialakulása, vagy csökkenthető a romlás esélye. Az alább felsoroltak szem előtt tartásával hosszútávon élvezhetjük lábaink egészséges állapotát:

  • vezessük be mindennapjainkba a mozgást
  • étkezzünk egészségesen, és tartsuk meg a magasságunkhoz optimális testsúlyt
  • hordjunk kényelmes, puha talpú cipőket

A visszér megelőzésben és enyhítésében természetes anyagok is segítségünkre lehetnek. A vadgesztenye hatóanyagai elősegítik a vénák falainak erősödését és csökkentik a visszaáramlást is. Válogass visszér elleni készítményeink között és élvezd a nyarat szép, egészséges lábakkal.

Amennyiben visszér tüneteit tapasztalod magadon, fordulj nyugodt szívvel orvoshoz, hiszen a megelőzéssel elkerülheted a betegség súlyosbodását és a belőle kialakuló szövődményeket is.
 

Tartalomhoz tartozó címkék: egészség