Nőként szervezetünk havi szinten megannyi megpróbáltatáson megy keresztül. Hormonháztartásunk állandóan változik… ember legyen a talpán, aki ezt bírja és tudja követni.
Mivel szervezetünk több megmérettetésen is keresztül megy, fontos, hogy napi szinten támogassuk. Ahhoz, hogy mindenből megkapjuk a megfelelő tápanyagot fontos a helyes táplálkozás, viszont ez nem elegendő. Mivel a legtöbb étel ma már nem tartalmaz annyi vitamint és ásványi anyagot így a helyes táplálkozás mellett nőként az alábbi vitaminokra és ásványi anyagokra van szükséged:
Kalcium, D-vitamin és Magnézium:
Tudtad, hogy a nők hajlamosabbak a csontritkulásra? A változókorú nők legalább harmadát érinti. Ezért is fontos a kalcium bevitele. Illetve várandósság alatt is fontos, mivel a kalcium igény megnő a fejlődő magzat miatt. Azonban önmagában a kalcium szedését nem javasoljuk, ahhoz, hogy be tudjon épülni a csontokba elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű D-vitamin pótlása, de a D-vitamin felhasználása csak normál magnézium szint mellett lehetséges. Ezért ezt az Ördögi hármast feltétlenül együtt kell szedni. A Béres Calcivid filmtablettákban megtalálhatod mindhárom vitamint, hogy elég legyen csak egy tablettát szedned.
Hogy ne csak felesleges keréknek érezd a D-vitamint és magnéziumot.
Kicsit beszéljünk róla többet:
A D-vitaminról talán mindenki tudja, hogy az immunrendszer normál működésének fenntartásában fontos szerepet játszik, de a szív és érrendszerre ható jótékony hatását kevesen ismerik.
Magnéziumra viszont ennél is nagyobb szükség van! Miért is? Izomgörcsök, magas vérnyomás, hormonális problémák, alacsony energiaszint, csontritkulás esetén szervezetünk felhasználja magnézium raktárát. Egészségtelen ételek, italok fogyasztása esetén is segít a káros anyagok ellen. De vízhajtó, fogamzásgátló és asztma elleni gyógyszer szedése esetén is fontos a magnézium megfelelő pótlása.
B-vitamin:
A B-vitaminnak különböző típusai ismertek és mindegyik fontos feladatot lát el szervezetünkben. A BioCo Mega B vitamin kapszulák tartalmazzák az összes későbbiekben felsorolt B-vitamin fajtákat. Nagy általánosságban az alábbiakat mindenki ismeri a B-vitaminról: A mentális egészség, a jó anyagcseréhez, a szív védelméhez, a haj bőr és köröm egészségéhez járul hozzá. De pontosan melyik B vitamin mire jó? Milyen hasznos dolgokat rejt még?
B1-vitamin, más néven tiamin:
Nőként napi szinten 1,1 mg-ra van szükség, ahhoz, hogy fő feladatát ellássa: az anyagcserét működtető enzimek segítése, szív és érrendszer támogatása. Szív és érrendszeri funkciók mellett az idegrendszert is segíti. Étrendkiegészítő formájában mindenképpen étkezés közben vegyük be. Ha természetes formában szeretnénk pótolni az alábbi ételekben található meg: sovány sertéshús, gabona- és olajos magvak, babfélék.
B3-vitamin, más néven niacin:
Nőként ebből is célszerű a napi 1,1 mg bevitelére, hogy hajunk, bőrünk és körmünk megőrizze szépségét, (rosecas bőr panaszok esetén különösen fontos). Ha migrénre hajlamos valaki érdemes 200-400 mg mennyiségben fogyasztani fájdalom esetén.
B5-vitamin, más néven pantoténsav:
Nőként legalább 5 mg-ot vigyünk be egy nap, ha kiemelten stresszes élethelyzetben vagy, akár 100 mg-ra is emelheted ezt az adagot, ugyanis a B5-vitamin az idegrendszert támogatja, de krónikus fáradtság és migrén esetén is javasolt.
B6-vitamin, más néven piridoxin:
Talán ezt ismerik a legtöbben, feladata szerteágazó: a vörösvértest képzésétől, a stressz, a hányinger tünetein át sok mindenre alkalmas. Nőként legalább 1,3 mg érdemes bevenni egy nap, ha premenstruációs-szindrómával küzdesz a napi adag legyen 50-100 mg között. Várandósság alatt a legtöbb terhesvitamin tartalmaz bőven B6-ot, mivel a rosszul léteket segít csillapítani és a vas beépülését is segíti szervezetünkbe.
B9-vitamin, más néven lehet folsav és folát:
A természetben előforduló szervezetünkben könnyen hasznosuló B9-vitamint nevezzük folátnak. A folsav szintetikus úton előállított formája, amelyet étrendkiegészítőként tudunk bevinni. De miért is olyan fontos?
Kismamaként a fogantatás előtt és a terhesség korai szakaszában fontos a megfelelő folsav szint, ugyanis a sejtek energiatermelésében és anyagcseréjében, az új sejtek létrehozásában játszik szerepet. A magzat idegrendszer és gerinc kifejlődéséhez szükséges, illetve csökkenti a születési rendellenességek kockázatát.
Ráadásul a B12-vitamin hasznosulását is segíti.
B12-vitamin, más néven kobalamin:
A B12-vitamin számos élettani folyamatban vesz részt, fontos a vörösvérsejtek termelődéséhez és a DNS-képződéshez, továbbá szükséges az idegrendszer megfelelő működéséhez is. Elengedhetetlen a fehérje- és nitrogéntartalmú vegyületek anyagcseréjéhez.