A Csillag Patikák webshop cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény biztosítása érdekében. További információkért tekintse meg adatkezelési szabályzatunkat, melyet az oldal használatával együtt elfogad.

Úti patika világjáróknak

A nyár az emberek többségének egyet jelent a jól megérdemelt pihenéssel. Az egész éves munka után pedig akkor tudunk leginkább feltöltődni, ha kimozdulunk egy kicsit otthonról. Kisebb-nagyobb utazás alkalmával is fontos lehet azonban, hogy összeállítsunk egy megfelelő útipatikát. Legyünk felkészültek, hogy a nyaralás gondtalan legyen!

Még inkább igaz ez ha külföldre tervezzük utunk.

Az alap úti csomagba az állandóan szedett gyógyszerek mellett (amiből érdemes ráhagyással számolni) mindenképp legyen nálunk valamilyen fájdalom- és lázcsillapító (pl: Cataflam Dolo tabletta) . Erre a gyógyszertípusra van szükség a legtöbbször. De nézzük részletesen, hogy bizonyos területeken mire lehet leginkább szükségünk. Nyilvánvalóan ezek átfedésben lehetnek és érdemes legalább egy keveset mindenből magunkkal vinni, figyelembe véve az esetleges útitársaink igényeit is (nem, életkor).

Vízparti nyaralás

Ha nyaralás, akkor sokszor valamilyen vízpart; legyen akár tó, folyó, tenger vagy medence a strandon. Mire gondoljunk? Esetleges fertőzésre, aminél akár egy probiotikum is segíthet. A gyerekeknél és a nőknél a kockázati tényező nagyobb, főként ha hajlamos rá az illető, így súlyosabb esetben segíthet pl: Teva-Candibene krém

A napégés megelőzésére is fordítsunk kellő figyelmet megfelelő faktorú fényvédővel (pl: Bioderma Photoderm spray) és ruházattal ami nemcsak a víz mellett fontos, hanem egy séta alkalmával a városnézésen.

Mire figyeljünk ha a hegyeket, az erdőt, a túrázást választjuk?

Valószínűleg ebben az esetben nagyobb szükségünk van egy szúnyog- és kullancsriasztóra, egy kullancscsipeszre, egy krémre ami enyhíti a viszketést (pl: Dapis gél) és esetleg egy készítmény allergia esetére (pl: Fenistil gél). Jó ha van nálunk fertőtlenítőszer (pl: Betadine oldat) és kötszer, sebtapasz, mert nagyobb lehet az esélye az apróbb sérüléseknek.

Gasztrotúra, avagy kóstoljunk meg minden helyi ételt?

Nem csak az egzotikus országokban kell számolni a számunkra szokatlan ételek okozta emésztési problémákkal, legyen az hasmenés vagy éppen székrekedés esetleg puffadás. Érdemes elővigyázatossággal kóstolgatni a helyi ételekből, főleg az érzékeny gyomrúaknak. Legyen nálunk egy bélfertőtlenítő és akár egy emésztést elősegítő tabletta is aranyat érhet.

Mindezek mellett étkezések előtt mindig mossunk kezet (praktikus egy kis alkoholos kézfertőtlenítő), ne együnk mosatlan gyümölcsöket és inkább válasszuk a palackos vizeket, üdítőket a folyadék pótlására, amire szintén fordítsunk kellő figyelmet. Fontos, hogy szem előtt tartsuk a megfelelő gyógyszerformákat is aminél figyelembe kell venni azon felül, hogy a személynek megfelelő legyen, az utazás módját és a várható hőmérsékletet is.

Ezekkel az eshetőségekkel nem elriasztani akartam a nyaralástól, hanem felhívni a figyelmet a megelőzésre és a gyors kezelésre a lehetőségekhez mérten.

Tájékozódjunk előre!

Érdemes előre tájékozódni, milyen egészségügyi ellátásra számolhatunk az adott helyen, van-e kötelező vagy ajánlott védőoltás, aminél figyeljünk a hatékonyság eléréséhez szükséges időre is.

Legyen a nyaralás egy boldog élmény gyereknek, fiatalnak, szülőnek, idősnek, mindenkinek egyaránt.

 

Kellemes nyarat és jó pihenést kívánok:

Dr. Kerekné Dr. Tóth Judit

Dózsavárosi Gyógyszertár