A Csillag Patikák webshop cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény biztosítása érdekében. További információkért tekintse meg adatkezelési szabályzatunkat, melyet az oldal használatával együtt elfogad.

Loligrip 500mg/200mg/25mg por belsőleges oldathoz (8x)

Webes ár 4.197 Ft
Menny.:db
Maximálisan rendelhető mennyiség: 10!

A Loligrip lázzal és/vagy fájdalommal járó megfázás, rövid távú orrdugulás vagy orrfolyás (rinitisz) és garatgyulladás tüneti kezelésére és enyhítésére szolgál felnőtteknél és 15 éves vagy idősebb serdülőknél.

Cikkszám: 746868
Elérhetőség: Raktáron
Átlagos értékelés: Nem értékelt

Leírás és Paraméterek

Betegtájékoztató: Információk a beteg számára

 

Loligrip 500 mg/200 mg/25 mg por belsőleges oldathoz

 

Paracetamol/aszkorbinsav/feniramin-maleát

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.

-     Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-     További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

-     Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.

-     Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:

1. Milyen típusú gyógyszer a Loligrip 500 mg/200 mg/25 mg por belsőleges oldathoz (a továbbiakban: Loligrip) és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2. Tudnivalók a Loligrip alkalmazása előtt

3. Hogyan kell alkalmazni a Loligripet?

4. Lehetséges mellékhatások

5. Hogyan kell a Loligripet tárolni?

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

 

1. Milyen típusú gyógyszer a Loligrip és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A készítmény hatóanyagai: paracetamol, aszkorbinsav (C-vitamin) és feniramin-maleát.

A Loligrip lázzal és/vagy fájdalommal járó megfázás, rövid távú orrdugulás vagy orrfolyás (rinitisz) és garatgyulladás tüneti kezelésére és enyhítésére szolgál felnőtteknél és 15 éves vagy idősebb serdülőknél.

Ha 3 nap elteltével nem javul vagy éppenséggel romlik az állapota, forduljon orvoshoz!

 

 

2. Tudnivalók a Loligrip alkalmazása előtt

Ne alkalmazza a Loligripet:

-        ha Ön allergiás a paracetamolra, az aszkorbinsavra vagy a feniramin-maleátra, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére;

-        ha Ön zöldhályogban szenved;

-     ha prosztata- vagy egyéb panaszok miatt vizeletürítési nehézségei vannak;

-     ha Önnek súlyos májkárosodása van;

-     ha Ön súlyos vesekárosodásban szenved;

-     ha Ön gyermek vagy 15 évesnél fiatalabb serdülő;

-     ha Ön most vagy az elmúlt 2 hétben monoaminoxidáz-gátló gyógyszereket (a Parkinson-kór kezelésére használt készítményeket) alkalmaz vagy alkalmazott.

Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Loligrip alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével:

-      ha Gilbert-kórban (egy örökletes májbetegségben) szenved;

-      ha súlyos máj- vagy vesebetegsége van;

-      ha hemolitikus anémiában szenved (a vörösvértesteket érintő állapot);

-      ha alkoholizmusban szenved;

-      ha alultáplált;

-      ha a kiszáradás jelei jelentkeznek Önnél;

-      ha testtömege kevesebb mint 50 kg;

-      ha szervezetében rendellenes a vasanyagcsere;

-      ha hajlamos húgyúti kövek kialakulására (ebben az esetben legfeljebb 5 tasaknyi Loligripet alkalmazzon egy nap, azaz maximum 1 g C-vitamint vegyen be);

-      ha allergiás az acetilszalicilsavra és ez hörgőgörcs (légszomj) formájában jelentkezik önnél; a paracetamol is kiválthatja ezt a jelenséget;

-      ha szervezetéből hiányzik a glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzim (a vörösvértestek spontán pusztulása miatt anémiát idézhet elő).

Gyermekek és serdülők

A Loligrip kizárólag felnőttek és 15 évesnél idősebb serdülők esetében alkalmazható.

 

Egyéb gyógyszerek és a Loligrip

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben alkalmazott, valamint alkalmazni tervezett egyéb gyógyszereiről.

Ne vegye be a Loligripet egyéb paracetamol-tartalmú gyógyszerrel egyidőben.

Ez különösen fontos akkor, ha most vagy korábban a következő készítményeket alkalmazta:

- epilepszia kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. fenobarbitál, fenitoin vagy karbamazepin);

- tuberkulózis kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. izoniazid vagy rifampicin);

- súlyos fájdalom csillapítására szolgáló gyógyszerek (pl. morfin);

- fájdalomcsillapításra és gyulladáscsökkentésre szolgáló gyógyszerek (pl. ibuprofen vagy diklofenák)

- szorongás vagy álmatlanság kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. diazepám vagy zolpidem);

- pszichózis kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. klórpromazin);

- depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. imipramin, amitriptilin vagy orbáncfű);

- Parkinson-kór kezelésére szolgáló gyógyszerek;

- az allergia tüneti kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. difenhidramin);

- a magas vérnyomás kezelésére szolgáló bizonyos gyógyszerek (pl. klonidin vagy rilmenidin);

- a húgyhólyag vagy az emésztőrendszeri mozgékonyság zavaraival járó görcsök vagy állapotok kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. propantelin);

- véralvadásgátlók (pl. warfarin);

- baklofén (erős izomgörcsök oldására szolgáló szer);

- talidomid (myeloma multiplex és csontvelőrák kezelésére szolgáló gyógyszer);

- dizopiramid (rendellenes szívverés kezelésére szolgáló gyógyszer);

- probenecid (köszvényellenes gyógyszer);

- kolesztiramin (a vér koleszterinszintjének csökkentésére szolgáló gyógyszer);

- kloramfenikol (egyes bakteriális fertőzések elleni gyógyszer);

- zidovudin (HIV-fertőzés kezelésére szolgáló szer).

A Loligrip egyidejű alkalmazása étellel, itallal és alkohollal

A gyógyszer alkalmazása idején ne igyon alkoholt.

Terhesség, szoptatás és termékenység
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. A gyógyszer alkalmazása nem javasolt terhes vagy szoptató nőknek.

Ne szedje a Loligripet, ha terhessége utolsó 3 hónapjában van, mert árthat a magzatnak, vagy problémákat okozhat a szülés során. A magzatnál vese- és szívproblémákat okozhat. Ez befolyásolhatja az Ön és születendő gyermeke vérzési hajlamát, és a tervezettnél későbbi szülést vagy hosszabb ideig tartó vajúdást okozhat. Ha a terhesség 20. hetétől néhány napnál tovább szedi a Loligripet, az veseproblémákat okozhat a magzatnál, amely a magzatot körülvevő magzatvíz alacsony szintjéhez (oligohidramnion) vagy a magzat egy fontos vérerének, az úgynevezett Botallo-vezetéknek (ductus arteriosus) a beszűküléséhez vezethet. Ha néhány napnál hosszabb ideig tartó kezelésre van szüksége, orvosa további ellenőrzést javasolhat.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Figyelembe kell venni, hogy a készítmény alkalmazásakor álmosság vagy csökkent éberség fordulhat elő. Ilyen esetben ne vezessen és ne kezeljen gépeket.

 

A Loligrip 43 mg aszpartámot (E951) tartalmaz adagonként. Az aszpartám egy fenilalanin forrás. Ártalmas lehet, ha Ön a fenilketonuriának nevezett ritka genetikai rendellenességben szenved, amely során a fenilalanin felhalmozódik, mert a szervezet nem tudja megfelelően eltávolítani.

A Loligrip adagonként 2 mg szacharózt tartalmaz. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

 

3. Hogyan kell alkalmazni a Loligripet?

A gyógyszert mindig a betegtájékoztatóban leírtaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

Felnőttek és 15 évesnél idősebb serdülők:

A készítmény ajánlott adagja 1 tasak naponta 2-3 alkalommal. Szükség esetén napi 6 tasak is alkalmazható, azonban két adagolás között legalább 4 órának kell eltelnie. A maximális napi adag 6 tasak (3 g paracetamol).

Öntse a tasak tartalmát egy pohár hideg vagy meleg vízbe és keverje el addig, amíg a szemcsék feloldódnak, majd azonnal igya meg.

Májkárosodásban szenvedő betegek:

Májkárosodásban szenvedő betegek elővigyázatosan alkalmazzák a Loligripet. a maximális napi adag 4 tasak (2 g paracetamol). 8 óránként alkalmazza a készítményt. Ne alkalmazza a Loligripet, ha súlyos májkárosodásban vagy aktív májbetegségben szenved.

Vesekárosodásban szenvedő betegek:

Vesekárosodás esetén 8 óránként kell alkalmazni a készítményt.

Gyermekek és 15 évesnél fiatalabb serdülők:

Gyermekek és 15 évesnél fiatalabb serdülők nem alkalmazhatják a Loligripet a magas hatóanyag-tartalom miatt.

A gyógyszert legfeljebb 3 napig szabad alkalmazni.

Ha az előírtnál több Loligripet alkalmazott

Ha az előírtnál több Loligripet alkalmazott, ne folytassa a kezelést és azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha jól érzi magát, ugyanis késleltetett, súlyos májkárosodás veszélye fenyegeti.


Ha elfelejtette alkalmazni a Loligripet
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg gyógyszerészét.

 

 

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Azonnal szóljon orvosának, ha az alábbi tüneteket érzi vagy észleli:

• az arc, a nyelv és a torok megduzzadása;

• eszméletvesztés;

• légzési vagy nyelési nehézség.

A következő mellékhatásokról számoltak be:

 

Ritka (1000 betegből legfeljebb 1 főt érinthet)

 • allergiás reakciók: bőrkiütések, csalánkiütés, viszketés, bőrpír, apró piros foltok az arcon, a nyelven vagy a torokban, légzési vagy nyelési nehézség, eszméletvesztés, súlyos allergiás reakció (anafilaxiás sokk).

 

Nagyon ritka (10 000 betegből legfeljebb 1 főt érinthet)

• csökkenő vörösvértest-, fehérvérsejt- vagy vérlemezkeszám;

• súlyos bőrreakciók.

 

Nem ismert gyakoriságú mellékhatás (a mellékhatás gyakorisága a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg)

• székrekedés;

• izgatottság, szorongás, álmatlanság, zavartság vagy hallucinációk (nem létező dolgok látása, hangok hallása vagy szagok érzése);

• memória- és figyelemzavarok, elsősorban időseknél;

• szédülés, remegés;

• egyensúly- vagy koordinációs zavarok;

• homályoslátás, pupillatágulat;

• szédülés vagy eszméletvesztés fekvő vagy ülő helyzetből felkelve;

• vizelet-visszatartás.

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.

A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

5. Hogyan kell a Loligripet tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A dobozon feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza ezt a gyógyszert.

Legfeljebb 25°C-on tárolandó.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz a Loligrip?

- A készítmény hatóanyagai: 500 mg paracetamol, 200 mg aszkorbinsav és 25 mg feniramin-maleát.

- Egyéb összetevők: mannit, vízmentes citromsav, Povidon K 30, vízmentes magnézium-citrát, aszpartám, karibi ízanyag (citromolaj, édesnarancs-olaj, narancshús, rum kivonata, vanillin, maltol, citrál, gamma-laktonok, citromsav (E330), maltodextrin, akácia, szacharóz).

 

Milyen a Loligrip külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

A Loligrip papír/Al/PE tasakokban kerül forgalomba. A tasakok fehér-halványsárga, jellegzetesen citrus és rum illatú port tartalmaznak.

Egy doboz 6, 8, 10, 12, 14 vagy 15 db tasakot tartalmaz.

Nem feltétlenül kerül mindegyik kiszerelés kereskedelmi forgalomba.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja

Goodwill Pharma Nyrt.

6724 Szeged, Cserzy Mihály u. 32.

Gyártó

Farmea

10, rue Bouche Thomas ZAC d’Orgemont

4900 Angers, Franciaország

OGYI-T-23067/01   6x

OGYI-T-23067/02   8x

OGYI-T-23067/03   10x

OGYI-T-23067/04   12x

OGYI-T-23067/05   15x

OGYI-T-23067/06   14x

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2023. január.

 

Akciós Nem
Egészségpénztárra elszámolható Igen
Bővebben

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Paraméterek

Akciós Nem
Egészségpénztárra elszámolható Igen