A Csillag Patikák webshop cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény biztosítása érdekében. További információkért tekintse meg adatkezelési szabályzatunkat, melyet az oldal használatával együtt elfogad.

Felfázás? Hólyaghurut? Mi a teendő?

Biztos te is tisztában vagy azzal, hogy Önmagában a hideg nem okolható a felfázás más néven hólyaghurut kialakulásáért, viszont fontos tudni, hogy a folyamatosan érő hideg gyengítheti a szervezet ellenálló képességét, így a fertőzésekkel szemben kevésbé vagyunk védve. Hideg hatására az erek összeszűkülnek, ezáltal gyengül a vérkeringés, így a védekező sejtek mozgása is lassul a baktériumokkal szemben. 

Sajnos a mostani energiaválság hatására kénytelenek vagyunk az iskolában, munkahelyünkön, esetleg otthon is alkalmazkodni a hidegebb időhöz. Ahhoz, hogy a felfázás ne jelentsen problémát gyógyszerészektől hoztunk pár tippet számotokra!

 

De hogyan is alakul ki a felfázás?

A vizeletünkben megannyi baktérium található, ha valamilyen oknál fogva a vizelést visszatartjuk vagy nem ürül megfelelően ezek a baktériumok eljuthatnak a húgyhólyagba, ott elszaporodnak a nyálkahártyán és gyulladást, hólyaghurutot okoznak.

 

Tudtad?

A nők húgyvezetéke rövidebb a férfiakénál ezért hajalmosabbak a felfázásra, de ez nem jelenti azt, hogy a férfiakat nem érinti a probléma.

 

Így kerülhető el a hólyaghurut:

A probléma okának az E.coli baktérium nevezhető meg, amely a húgyhólyagban elszaporodva gyulladást vált ki.

A leglényegesebb megelőzési mód a megfelelő folyadék bevitel, ugyanis a bő folyadék fogyasztással átmossuk a hólyagunkat, ezzel is meggátolva a baktériumok megtelepedését.

Ne tartsd vissza a vizeletet! Persze nem lehet mindig egyből mosdóba futni, de a pangó vizelet a baktériumok számára maga a kánaán. 

Nem megfelelő hüvelyi PH: Egészséges keretekben a hüvely pH-értéke savas, ha ez valamilyen oknál fogva lúgos közeggé változik a baktérium flóra megváltozik és fennáll a veszély. Ezért is fontos, hogy a megfelelő módon tisztálkodjunk a két lábunk közt.

Mit tegyünk ha már megtörtént a baj?

Érdemes felmérni a probléma súlyosságát ha magas láz, hidegrázás, véres vizelet, erős deréktáji fájdalom jelentkezik azonnal orvoshoz kell fordulni!

Kezdeti tünetek esetén viszont az alábbi tanácsokat fogadd meg:

A legfontosabb, hogy a baktérium szaporodását minél előbb megakadályozzuk! Így minél több folyadék esetleg természetes vízhajtók, mint zöld tea fogyasztása nagyban segíti a gyógyulást.

Ma már szerencsére számos olyan termék van ami ilyenkor segíthet. A D-mannóz bizonyítottan az E. coli által okozott húgyúti fertőzések kezelésének támogatására, valamint a visszatérő hólyaggyulladás elleni védelemre szolgál. A húgyúti fertőzések 90%-át az E-coli baktérium okozza.

Már a patikákban is elérhető a femidoc® UROEXPRESS® D-mannóz tartalmú gyógyászati segédeszköznek minősülő orvostechnikai eszköz. Véd a visszatérő húgyúti fertőzések/ hólyaggyulladások kialakulása ellen, emellett kíméli a bél, a hólyag és a hüvely természetes flóráját. Klinikailag bizonyított.

 

Tartalomhoz tartozó címkék: egészség Nőktől Nőknek prosztata