Most, hogy megjött a jó idő mindenki elővette a fürdőruháit, és megkezdte a barnulós szezont. Viszont sokaknak nem olyan üdítő ez az időszak, ugyanis az erős napsütés és a meleg hatására apró kiütések keletkeznek a testén. Ez lehet akár melegkiütés vagy napallergia is. Könnyű őket összekeverni, ugyanis hasonló tüneteket produkálnak. Ha rajtad is megtalálhatóak apró hólyagok vagy pattanások, de nem tudod, hogy mi az és hogyan kezeld, akkor olvasd el ezt a cikket.
Mi is pontosan a melegkiütés, hogyan alakul ki?
Melegkiütés meleg, párás időjárás során alakul ki, amikor fokozott izzadás során eltömődnek a verejtékmirigyek. Továbbá abban az esetben is előfordulhat, ha huzamosabb ideig szoros ruhában vagyunk, és izzadt marad a testünk. Ennek hatására szúró érzés, viszketés és piros hólyagocskák jöhetnek létre. Több fajtáját is megkülönböztetjük az úgynevezett miliariának, ez a súlyosságától függ.
A legenyhébb a kristály miliaria, amely során nincs gyulladás, csupán apró hólyagok jelennek meg a testfelületen.
A gyulladással járó, a miliaria ruba, amivel már kipirosodott pattanásszerű gyulladások képződnek a bőr felületén.
Mi tehetek, hogy megelőzzem?
Könnyen meg lehet akadályozni a kialakulását. A nyári, fülledt időjárásban könnyed, lenge ruhák viselésével, árnyékos, légkondicionált helységben tartózkodással, és hideg zuhannyal lehet védekezni ellene.
Abban az esetben, ha már kialakult az elváltozás használd a Curiosa sebkezelő gélt és a Babé Aloe gél termékeket a bőr nyugtatására.
Miben különbözik a napallergia?
A napallergia a bőr túlzott érzékenysége a fényre. Kialakulása a szervezet hajlamától függ és nem a bőrtípustól. Első tünetei általában először a fény érte területeken jelenik meg, majd gyors ütemben továbbterjed az ember testén. A tünetek egyénfüggőek, sőt egy személynél is folyamatosan változhat. Az esetek többségében csalánkiütéshez hasonló vagy apró pattanások jelennek meg, illetve vöröses duzzanatok.
Mit tehetek ellene?
Megelőzése érdekében használj magas faktorszámú naptejet, például a Babé super fluid fényvédőjét. Továbbá szedj a bőr védelmét elősegítő vitaminokat, például kalciumot, szelént, cinket, béta-karotint.
Ha a tünetek súlyosak, és a javasolt kezelések se segítenek, érdemes felkeresni egy szakorvost, és tanácsot kérni tőle.