A Csillag Patikák webshop cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény biztosítása érdekében. További információkért tekintse meg adatkezelési szabályzatunkat, melyet az oldal használatával együtt elfogad.

Kisokos a változókorról

Sok nő már számolja vissza a napokat, hogy mikor jön el végre az a pillanat, hogy megszabadulhatnak véglegesen is a havi menstruációtól. Azonban ez a változás nemcsak erre az egy jelenségre terjed ki, számos más fizikai és lelki változást is okozhat. Összegyűjtöttünk pár hasznos információt, amit nem árt tudni a klimaxról és a menopauzáról.

Mi az a klimax és miben különbözik a menopauzától?
Szinte hajszálvékony a két állapot közötti különbség. A klimax a változókor teljes folyamatát foglalja magába, amikor is elindulnak a testi és lelki változások egyaránt. A menopauza pedig azt a pillanatot jelenti, amikor teljes mértékben elmarad a nők menzesze, ugyanis a petefészek tüszőhormon-termelése lecsökken vagy teljesen megszűnik. Mivel a menopauzát megelőző időszakban már rendszertelenné válik a nők vérzése, ezért csak akkor válik biztossá, ha 1 év elteltével sem tér vissza a menstruáció. A menopauza megjelenése azt is eredményezi, hogy a nők már nem lesznek képesek természetes úton teherbe esni, ugyanis leáll a peteérés.

Milyen tünetekkel jár a változókor?
40 éves kor környékén kezdenek el megjelenni a változókor okozta tünetek, és akár 60 éves korig is elhúzódhat. Ezek személyenként eltérőek lehetnek. Vannak, akiket nagyon megvisel mind fizikailag mind lelkileg a változások halmaza, viszont van, akiknél könnyedén, kellemetlenségmentesen zajlik le. 

A változókor legfőbb tünetei:

  • alvászavar
  • hőhullámok
  • rossz közérzet

Ezek mind képesek befolyásolni a mindennapi hangulatát a nőknek. Ingerültebbek és érzékenyebbé válnak. A tünetek nemcsak a klimax, de a menopauza ideje alatt is előfordulhatnak és visszatérhetnek.

Menopauza gyakori tünetei:

  • testsúlygyarapodás, elhízás
  • hangulatingadozás
  • hüvelyszárazság
  • hajhullás
  • gyakori vizelési inger
  • csontritkulás

Hogyan tudom csökkenteni a kellemetlenségeket?
A problémák csökkentése érdekében kimagasló figyelmet kell szánni a helyes étkezésre. Rostban és zöldségekben gazdag ételeket érdemes fogyasztani, hogy elegendő vitamin jusson a szervezetbe, és hogy kisebb eséllyel alakuljon ki súlygyarapodás. 
Hogy megelőzzük a csontritkulással, izomsorvadással, és alvászavarral jelentkező kockázatos tüneteket, érdemes hetente 3-4-szer sportolni.  Válasszunk olyan mozgási formát, amihez kevesebb erőkifejtés szükséges, mint például jóga, könnyed kocogás, biciklizés.
A CsillagPatikák oldalán számos készítmény elérhető, ami elősegíti a komplikációmentes változókor kialakulását. Javasoljuk a DuoFemin étrendkiegészítő tablettát, ami számos hasznos vitamint tartalmaz, hogy jobb közérzetet és megfelelő egészségi állapotot tartson fent. Továbbá a kezdeti panaszok enyhítésére a Remifemin tablettát ajánljuk.

Tartalomhoz tartozó címkék: alvás női gondok Nőktől Nőknek