A Csillag Patikák webshop cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény biztosítása érdekében. További információkért tekintse meg adatkezelési szabályzatunkat, melyet az oldal használatával együtt elfogad.

Aspirin Plus C 800 mg/480 mg FORTE pezsgőtabletta (10x)

Webes ár 3.210 Ft
Menny.:db
Maximálisan rendelhető mennyiség: 10!

Az Aspirin Plus C Forte dupla hatóanyag és magas C-vitamin* tartalmával veszi fel a harcot a megfázásos és influenzaszerű tünetekkel, mint a láz, fejfájás és a torokfájás.

*Aspirin Plus C hatóanyag*tartalmához képest

Cikkszám: 790646
Elérhetőség: Raktáron
Átlagos értékelés: Nem értékelt

Leírás és Paraméterek

Betegtájékoztató: Információk a beteg számára

 

Aspirin Plus C Forte 800 mg/480 mg pezsgőtabletta

 

acetilszalicilsav és aszkorbinsav

 

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékotatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.

-              Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-              További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

-              Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát, vagy gyógyszerészét.

Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont

-              Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül (láz esetén) vagy 3-4 napon belül (fájdalom esetén) nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:

1.           Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2.           Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt

3.       Hogyan kell alkalmazni az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát?

4.       Lehetséges mellékhatások

5.       Hogyan kell az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát tárolni?

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

1.            Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta tartalmaz:

·        acetilszalicilsavat, amely lázcsillapító és fájdalomcsillapító

·        aszkorbinsavat, más néven C vitamint

Az Aspirin Plus C Forte a következő esetekben alkalmazható:

·      enyhe és középerős fájdalmak, mint például fejfájás, fogfájás és menstruációs fájdalom, tüneteinek enyhítésére

·        megfázásos és influenza-szerű tünetek esetén a fájdalom és láz enyhítésére.

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát felnőttek és 12 évnél idősebb gyermekek és serdülők alkalmazhatják.

2.            Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt

Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát:

  • ha Ön allergiás

-        az acetilszalicilsavra, az aszkorbinsavra, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére, vagy

-        más nem-szteroid gyulladáscsökkentőkre (NSAID), amely készítményeket fájdalom, láz és gyulladás kezelésére használnak,

·   ha ismert, hogy túl sok hízósejtje van (korábban fennálló masztocitózis). Az acetilszalicilsav súlyos túlérzékenységi reakciókat válthat ki (többek között kipirulással kísért keringés-összeomlást, alacsony vérnyomást, szapora szívverést és hányást),

·   ha korábban szalicilátok vagy más hasonló készítmények asztmás rohamot váltottak ki Önnél (különös tekintettel a más nem-szteroid gyulladáscsökkentőkre, fájdalomcsillapító és lázcsillapító készítményekre),

·   a terhesség 3. trimeszterében (ha Ön a terhessége 24. hetét betöltötte),

·   ha gyomorfekélye vagy nyombél fekélye van,

·   ha súlyos májkárosodásban vagy vesekárosodásban szenved,

·   ha súlyos kezeletlen szívelégtelensége van,

·   ha metotrexát kezelésben részesül 15 mg/hét mennyiséget meghaladó adagban,

·   ha szájon át alkalmazott véralvadásgátló gyógyszert (orális antikoaguláns) szed és korábban gyomorfekélye vagy bélfekélye volt,

·   ha veseköve van, vagy volt korábban,

·   ha a normálisnál nagyobb mennyiségben ürít oxálsavat a vizelettel (hiperoxalúria),

·   ha a szöveti vasfelhalmozódásban szenved (hemokromatózis).

Figyelmeztetések és óvintézkedések

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével

·        ha más acetilszalicilsav tartalmú gyógyszerekkel együtt szedi a készítményt, hogy elkerülje a túladagolás veszélyét

·        ha fejfájása van tartós, nagy adag fájdalomcsillapítók alkalmazása esetén. Ne emelje az adagot, inkább forduljon kezelőorvosához, vagy gyógyszerészéhez!

·        ha rendszeresen szed fájdalomcsillapítókat, különös tekintettel a kombinált fájdalomcsillapító készítményekre. Ezek használata vesekárosodáshoz vezethet.

·        ha korábban gyomorfekélye és nyombélfekélye, vagy gyulladásos gyomorbántalma (gasztritisz) volt.

·        ha jelenleg vérhígító, a vér alvadását gátló gyógyszereket szed (antikoagulánsok).

·        Azonnal hagyja abba az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazását és forduljon kezelőorvosához, ha Önnél gyomorvérzés vagy bélvérzés, vagy fekély jelentkezik! Ennek tünetei a száj vérzése, véres széklet és a széklet feketés elszíneződése.

·        ha csökkent veseműködése van, vagy szív- és keringési rendellenesség áll fenn Önnél, mint például vesebetegség, érbetegség, szívkárosodás, jelentős műtéti vagy vérzéses esemény.

Az acetilszalicilsav szedése tovább ronthatja a vesefunkciót, egészen az akut veseelégtelenség kialakulásáig. Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, amennyiben súlyos vesekárosodásban, vagy kezeletlen szívelégtelenségben szenved!

·        ha májkárosodásban szenved.

Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha súlyos májkárosodásban szenved!

·        ha erős menstruációs vérzése van (a menstruációs vér mennyisége és a menstruáció időtartama megnőhet).

·        ha sebészeti beavatkozások előtt áll.

Az acetilszalicilsav fokozott vérzékenységi kockázatot okoz, amely még nagyon alacsony adagban és akár napokkal a bevételt követően is fennáll. Műtéti beavatkozás előtt beszéljen kezelőorvosával, sebészorvosával, altatóorvosával vagy fogorvosával, még akkor is, ha a beavatkozás kisebb (például foghúzás).

·        Az acetilszalicilsav gátolja a húgysav kiválasztását. Ez köszvényes rohamot válthat ki, ha a húgysav-kiválasztása már eleve alacsony.

·        ha glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz- (G6PD) hiányban szenved: ez egy, a vörösvértesteket érintő örökletes megbetegedés. Az acetilszalicilsavat orvosi felügyelet mellett kell alkalmazni!

·        vasfelhasználás zavara esetén (talasszémia, szideroblasztos vérszegénység).

·        ha Ön asztmás.

Ne alkalmazza ezt a gyógyszert, ha a 2. pont 3. bekezdése „Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát” vonatkozik Önre. Az acetilszalicilsav a tüdő hörgőinek görcsét és asztmás rohamot, vagy egyéb túlérzékenységi reakciókat válthat ki. A rizikófaktorok a következők:

-     korábbi asztma,

-     szénanátha,

-     orrpolip, elhúzódó (krónikus) légzőszervi megbetegedés, vagy

-     allergiás reakciók, például a bőrön (például viszketés, csalánkiütés).

·        Szoptatás alatt nem ajánlott a készítmény alkalmazása.

Gyermekek és serdülők

 

Reye-szindróma, egy nagyon ritka idegrendszeri tünetekkel és májkárosodással járó életveszélyes betegség kialakulását figyelték meg vírusos megbetegedésre (főleg influenza és bárányhimlő) acetilszalicilsavat szedő gyermekek esetén. Ennek következtében:

·         az acetilszalicilsavat gyermekeknél és serdülőknél ilyen esetekben csak orvosi utasításra és akkor lehet alkalmazni, ha más terápiás lehetőségek nem hoztak eredményt.

·         amennyiben szédülés vagy ájulás, rendellenes viselkedés vagy hányás jelentkezne, hagyja abba a kezelést és azonnal tájékoztassa kezelőrovosát!

A szalicilátok alkalmazása a bárányhimlő vírus elleni oltás beadását követő 6 hétig kerülendő.

Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni alkalmazni tervezett egyéb gyógyszereiről.

Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha a következő kezelések valamelyikében részesül:

·         15 mg/hét vagy magasabb adag metotrexát kezelés: egy súlyos ízületi gyulladás, a rák és a bőr elváltozásával járó pikkelysömör (pszoriázis) kezelésére használt gyógyszer.

A metotrexát toxicitása emelkedik.

•    a vér alvadását gátló gyógyszereket szed (szájon át adható antikoagulánsok) és korábban gyomorfekélye és nyombélfekélye volt.

      A vérzések kockázata emelkedik.

Beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével mielőtt alkalmazná az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha a következó gyógyszerek bármelyikét szedi:

Nem ajánlott kombinációk

·         a vér alvadását gátló gyógyszereket szed (szájon át adható antikoagulánsok) és korábban nem volt gyomorfekélye vagy nyombélfekélye

A vérzések kockázata emelkedik.

•    klopidogrel (kivéve ezen kombináció jóváhagyott indikációját) és tiklopidin: a vérrögök kialakulását gátló gyógyszerek

      A vérzések kockázata emelkedhet.

·         fájdalom, láz és gyulladás kezelésére használt, úgynevezett nem-szteroid gyulladáscsökkentők csoportjába tartozó gyógyszerek

A gyomorfekélyek vagy nyombélfekélyek és vérzések kialakulásának kockázata emelkedik.

·         heparinok a terápiás adagban alkalmazva (például érben kialakult vérrög) vagy az alkalmazott adagtól függetlenül 65 évesnél idősebb betegek esetében

A vérzések kockázata emelkedik. Ilyen esetekben más fájdalomcsillapító vagy lázcsillapító készítmény használata javasolt.

·         benzbromaron, probenecid: a köszvény kezelésére alkalmazott  húgysav-ürítő szerek

Ezen gyógyszerek hatása csökken.

Fokozott elővigyázatossággal alkalmazható kombinációk:

·   15 mg/hétnél alacsonyabb adagú metotrexát kezelés

A metotrexát toxicitása emelkedik. Csökkent vesefunkciójú és 65 évesnél idősebb betegek esetében fokozott megfigyelés javasolt. Lásd továbbá az első bekezdés első szakaszát „Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta”.

·   a vizeletkiválasztást fokozó gyógyszerek (diuretikumok) és a magas vérnyomás és egyéb szívbetegségek kezelésére használt készítmények „pril” vagy „zartán”-ra végződő hatóanyagnevekkel (angiotenzinkonvertáló-enzim- [ACE] gátlók, angiotenzin II-receptor-antagonisták)

A vesefunkció gyors romlása következhet be kiszáradt betegekben Továbbá a vérnyomás csökkenése következhet be.

·   klopidogrel (ezen kombináció jóváhagyott indikációjában): a vérrögök kialakulását gátló gyógyszer

A vérzések kockázata emelkedik.

·   a gyomorműködésre és bélműködésre helyileg ható gyógyszerek, a gyomorsavat semlegesítő vagy savlekötő (antacid) készítmények, vagy orvosi szén, hasmenés és akut mérgezés esetén használt készítmények

Szedje ezeket a gyomorra vagy bélre ható gyógyszereket legalább 2 óra eltéréssel az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta bevételétől!

·   heparinok megelőző adagban (például vérrögök) történő alkalmazása 65 évesnél fiatalabb betegek esetén

A vérzések kockázata emelkedik.

·   a vérrögök feloldására használt gyógyszerek (trombolitikumok), például sztreptokináz

A vérzések kockázata emelkedik.

·   kortizont vagy kortizonszerű anyagokat tartalmazó készítmények (glükokortikoidok), kivéve hidrokortizon pótló terápia:

A vérzések kockázata emelkedik.

·   szelektív szerotoninvisszavétel-gátlók, például citalopram, eszcitalopram, fluoxetin, fluvoxamin, paroxetin, szertralin: a depresszió kezelésére használt készítmények

A vérzések kockázata emelkedik.

·   digoxin: egy szívelégtelenség és szívritmus zavar kezelésére használt gyógyszer

A digoxin vérszintje emelkedik. A digoxin vérszintjének monitorozása szükséges az orvos által, és ha szükséges, az adag állítása szükséges.

·   a vércukorszintet csökkentő gyógyszerek (antidiabetikumok), mint például inzulin vagy szulfonilureák:

A vércukorszint monitorozása ajánlott.

·   valproinsav: egy epilepszia kezelésére használt gyógyszer.

A valproinsav toxicitása emelkedik.

Kombinációk, amelyek alkalmazása megfontolást igényel:

 

·   deferazirox, deferoxamin: a túl sok vas eltávolítására használt gyógyszerek.

Deferazirox: a gyomor- vagy nyombélfekély és vérzések kockázata nő.

A deferoxamin és aszkorbinsav használata növelheti a szöveti vas toxicitást, különösen a szívben.

·   Vas és alumínium: az aszkorbinsav adása növeli a gyomor-bél rendszerből történő felszívódást. Ezt figyelembe kell venni, ha Önnek vesekárosodása van és vaspótló kezelésben részesül vagy alumínium tartalmú antacidokat szed.

·   laboratóriumi eredmények

Tájékoztassa kezelőorvosát, hogy az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazza.

Az acetilszalicilsav és aszkorbinsav nagy adagban zavarhatja néhány laboratóriumi teszt eredményét, mint például a székletvér-vizsgálatot, vagy a májfunkciós teszteket.

A C-vitamin befolyásolhatja néhány laboratóriumi teszt eredményét, mint például a glükóz, a kreatinin, a karbamazepin, és a húgysav kimutatását a vizeletben és a szérumban.

A C-vitamin zavarhatja a vizelet és a vér cukorszintjét mérő vizsgálatokat, hamis eredményt adva, bár nincs hatása a vércukorszintre.

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta egyidejű bevétele alkohollal

Kerülje az alkohol fogyasztását, amíg az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazza.

Terhesség, szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

 

Terhesség utolsó trimesztere

Ne szedjen Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát a terhesség utolsó 3 hónapjában, mert károsíthatja születendő gyermekét, vagy problémákat okozhat a szülés során. Vese- és szívproblémákat okozhat a magzatnál. Ez befolyásolhatja az Ön és születendő gyermeke vérzési hajlamát és a tervezettnél későbbi szülést vagy hosszabb ideig tartó vajúdást okozhat.

Terhesség első és második trimesztere

Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát a terhesség első 6 hónapjában, kivéve, ha feltétlenül szükséges és orvosa ezt tanácsolta. Ha kezelésre van szüksége ebben az időszakban, vagy amikor teherbe akar esni, a lehető legkisebb adagot kell alkalmazni a lehető legrövidebb ideig. A terhesség 20. hetétől az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta veseproblémákat okozhat a magzatnál, ha néhány napnál tovább szedi, amely a magzatot körülvevő magzatvíz alacsony szintjéhez (oligohidramnion) vagy a magzat szívében egy ér (duktusz arteriózusz) beszűküléséhez vezethet. Ha néhány napnál hosszabb ideig tartó kezelésre van szüksége, orvosa további ellenőrzést javasolhat.

Szoptatás

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása szoptatás alatt nem ajánlott, mivel a pezsgőtabletta anyagai átjutnak az anyatejbe.

 

Termékenység

Ez a gyógyszer egy olyan gyógyszerterápiás csoportba tartozik (úgynevezett nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek, „NSAID”), amelyek a női termékenység zavarát okozhatják. Ez a hatás átmeneti és a készítmény alkalmazásának abbahagyásával helyreáll.

 

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Ez a készítmény alkalmanként fejfájást vagy szédülést okozhat. Ne vezessen vagy kezeljen gépeket, amennyiben ezen tünetek valamelyike jelentkezne Önnél!

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta nátriumot tartalmaz

Ez a gyógyszer 474 mg nátriumot (konyhasó fő összetevője) tartalmaz pezsgőtablettánként, ami megfelel a nátrium ajánlott maximális napi bevitel 23,7%-ának felnőtteknél

3.            Hogyan kell alkalmazni az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Adagolás

Szájon át történő alkalmazásra.

A pezsgőtablettát bevétel előtt egy pohár vízben kell feloldani. A pezsgőtablettát a gyomorirritáció csökkentése érdekében nem szabad éhgyomorra bevenni.

A készítmény ajánlott adagja:

Felnőtteknek

·              egyszeri adag: 1 pezsgőtabletta

Az egyszeri adag szükség esetén legalább 4 óra elteltével ismételhető.

·              maximális napi adag: 3 pezsgőtabletta

Alkalmazás gyermekeknél és serdülőknél

 

12 éves és annál idősebb gyermekek és serdülők

A legalacsonyabb hatékony adagot kell alkalmazni.

Az adagolás függ a serdülő testsúlyától. Ez a készítmény csak 53 kg testsúly feletti serdülők esetén alkalmazható. Az életkor csak információ céljából hivatkozott.

Az ajánlott egyszeri adag: 1 pezsgőtabletta (800 mg acetilszalicilsav/480 mg aszkorbinsav).

A maximális napi adag nem haladhatja meg a 3 pezsgőtablettát.

Az Aspirin Plus C Forte (800mg acetilszalicilsav/480mg aszkorbinsav) pezsgőtabletta hatáserőssége nem a legmegfelelőbb serdülők kezelésére. Ezen korosztály részére léteznek egyéb, az acetilszalicilsavat alacsonyabb hatáserősségben tartalmazó készítmények.

 

12 évesnél fiatalabb gyermekek

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta nem alkalmazható 12 évesnél fiatalabb gyermekek esetében. Amennyiben a készítményt véletlenül mégis alkalmazná, úgy kérjük olvassa el a „Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt” és az „Amennyiben az előírtnál több Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazott” pontokban leírtakat.

65 éves és annál idősebb betegek és alacsony testtömegű betegek

A lehetséges kísérőbetegségek miatt a lehető legalacsonyabb hatékony adagot kell alkalmazni. Lásd továbbá a 2. pontban a „Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát” és a „Figyelmeztetések és óvintézkedések” pontokat.

Csökkent máj- vagy vesefunkciójú betegek, vagy keringési rendellenességben szenvedő betegek

Az adagok csökkentése vagy az adagolási időközök elnyújtása javasolt az alábbi betegek számára:

·              enyhe vagy közepesen súlyos májkárosodásban vagy vesekárosodásban,

·              keringési rendellenességek, mint például szívelégtelenség vagy jelentős vérzési események.

Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha súlyos vese- vagy májműködési zavara, vagy kezeletlen szívműködési zavara van. Lásd a 2. pontban „Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát”.

Az alkalmazás időtartama

Ne alkalmazza ezt a gyógyszert 3 napnál tovább láz esetén, vagy 3-4 napnál tovább fájdalom esetén, kivéve ha kezelőorvosa kifejezetten ezt javasolta.

 

Amennyiben az előírtnál több Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazott

Hagyja abba a kezelést és haladéktalanul keresse fel kezelőorvosát, ha túladagolásra gyanakszik.

A túladagolás tünetei a következők lehetnek:

·              fülzúgás, hallásvesztés érzése

·              izzadás

·              hányinger, hányás, hasmenés

·              fejfájás

·              szédülés

·              a vesefunkció gyors romlása

Gyermekekben már akár mindössze 100 mg/kg acetilszalicilsav egyszeri bevétele is végzetes lehet.

Ha elfelejtette az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazni

Ne alkalmazzon dupla adagot a kimaradt adag pótlására.

A készítmény használatával kapcsolatos további kérdéseivel forduljon kezelőorováshoz vagy gyógyszerészéhez.

4.       Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Hagyja abba az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazását és azonnal forduljon kezelőorvosához, vagy keresse fel az Önhöz legközelebb eső kórházat, ha a következő jelek bármelyikét tapasztalná:

•      az arc, a nyelv és a légcső duzzanata, amely súlyos légzési nehézséget okozhat, és amely súlyos allergiás reakció tünete (angioödéma)

•      gyomorfájdalom, fekete széklet, véres hányás, kávézacc-szerű hányás, amelyek a gyomor vagy a belek vérzésének a jelei

A mellékhatások a következő gyakoriságokkal jelentkezhetnek:

Gyakori: 10-ből legfeljebb 1 embert érinthet

·              a gyomor vagy a belek rendellenességei, úgy mint gyomorégés, hányinger, hányás, emésztési zavarok

Nem gyakori: 100-ból legfeljebb 1 embert érinthet

·              a gyomor, a belek vagy a has fájdalma

·              csalánkiütés (urtikária), gyógyszerkiütés, viszketés (pruritus)

Ritka: 1000-ből legfeljebb 1 embert érinthet

·              a gyomor-bél rendszer gyulladása és fekélye (gyulladás és fekély a nyelőcső, gyomor vagy belek területén). Ezek a reakciók nem feltétlenül vérzéssel kísértek és az acetilszalicilsav bármely adagjának alkalmazásakor jelentkezhetnek figyelmeztető tünetek nélkül, a kórelőzményben szereplő súlyos gyomor-bél rendszeri esemény nélkül is.

·              túlérzékenységi reakciók, úgy mint asztma, orrfolyás, orrdugulás

Nagyon ritka: 10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet

·              Rejtett vagy nyílt vérzés a gyomorban vagy a belekben (véres hányás, fekete széklet, stb.), amely vashiányos vérszegénységhez vezet. A vérzés kockázata adagfüggő.

·   a gyomor-bél rendszer fekélyei és perforációja

·   a húgysav csökkent kiválasztása, amely köszvényt válthat ki azon betegeknél, akiknél a húgysav

       kiválasztása már eleve alacsony

Nem ismert gyakoriságú: a rendelkezésre álló adatokból a gyakoriság nem határozható meg

·              megnövekedett transzamináz (májenzim) szintek, csökkent májműködés

·              májsérülés, főleg a májsejtek sérülése

·              csökkent vörösvértest szám (vérszegénység) a vérzés következtében

·              súlyos glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-hiányban szenvedő betegek esetében a vörösvérsejtek száma csökkent, és a vörösvértestek elpusztultak

·              csökkent vérlemezke szám

·              alacsony vércukor szint (hipoglikémia)

·              bőrreakciók

·              túlérzékenységi reakciók, súlyos allergiás reakciók (anafilaxiás reakciók)

A túlérzékenységi reakciók érinthetik a bőrt, a légutakat, a keringési rendszert a gyomor és a bélrendszert, főleg asztmás betegek esetében. A tünetek lehetnek:

-        szöveti duzzanat a folyadéktöbblet következtében

-        vérnyomásesés

-        zihálás, nehézlégzés

-        szív- és légzési nehézség

-        életveszélyes allergiás sokk reakció

-        kiütés, csalánkiütés, viszketés, súlyos allergiás reakció, ide értve az arc vagy a torok duzzanatát

-        asztmás tünetek, az orr belsejének gyulladása, amely tüsszögést, orrfolyást és orrdugulást okozhat

·              vérzések megnyúlt vérzési idővel, úgy mint orrvérzés, fogínyvérzés, a bőr alatti piros pöttyök, a húgy- és ivarszervek vérzései

A vérzési kockázat az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazásának abbahagyását követő 4-8 napig fennállhat. Sebészeti beavatkozások esetén fokozott vérzési kockázattal kell számolni. Koponyaűri és gyomor-bél rendszeri vérzések is jelentkezhetnek. A koponyaűri vérzések végzetesek lehetnek, különösen idősek esetén.

·              súlyos vérzések, agyvérzések, különösen kezeletlen magas vérnyomásos betegek esetében és/vagy véralvadást gátló gyógyszereket (antikoagulánsok) szedő betegek esetében

Egyes elszórt esetekben ezek akár életveszélyesek is lehetnek.

•        folyadék felgyülemlése a tüdőben (nem-kardiogén tüdőödéma) krónikus használat mellett és az acetilszalicilsav túlérzékenységgel összefüggésben

·              csökkent veseműködés a vesefunkció gyors romlásáig, az aszkorbinsav következtében vesekövek

·              fejfájás, szédülés, hallásvesztés érzése, fülzúgás, amelyek túladagolás jelei

·              Reye-szindróma (tudatvesztés vagy abnormális viselkedés, vagy hányás) (lásd a 2. pontot „Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt”)

·              bélcsatorna beszűkülése (intesztinális diafragma betegség , különösen hosszútávú alkalmazás esetén).

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy, gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.

A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

5.       Hogyan kell az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A címkén feltüntetett lejárati idő után ne szedje ezt a gyógyszert.

A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolást.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6.         A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta

 

-              A készítmény hatóanyagai az acetilszalicilsav és aszkorbinsav.

- 800 mg acetilszalicilsavat és 480 mg aszkorbinsavat tartalmaz pezsgőtablettánként

-              Az egyéb összetevők:

            nátrium hidrogén-karbonát (módosított), citromsav, povidon, vízmentes kolloid szilícium-dioxid

Milyen az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás

 

Aspirin Plus C Forte 800 mg / 480 mg pezsgőtabletta:

Fehér vagy törtfehér, kerek pezsgőtabletta a tabletta egyik oldalán egy körben elhelyezkedő “BAYER kereszttel” megjelölve.

10 vagy 20 pezsgőtablettát tartalmazó alumínium/papír fóliacsík kartondobozban.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja

Bayer Hungária Kft.

1117 Budapest,

Dombóvári út 26.

 

Gyártó

Bayer Bitterfeld GmbH

Salegaster Chausee 1

06803 Bitterfeld-Wolfen

Németország

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:

Ausztria

Aspirin + C forte 800 mg/480 mg Brausetabletten

Bulgaria

Аспирин С Форте 800 mg/ 480 mg ефервесцентни таблетки

Csehország

Aspirin C Forte šumivé tablety

Horvátország

Aspirin plus C forte 800 mg/480 mg šumeće tablete

Magyarország

Aspirin Plus C Forte 800 mg/400 mg pezsgőtabletta

Románia

ASPIRIN PLUS C FORTE 800 mg/ 480 mg comprimate efervescente

OGYI-T-1507/03                    Aspirin Plus C Forte 800 mg / 400 mg pezsgőtabletta 10 db

OGYI-T-1507/04                    Aspirin Plus C Forte 800 mg / 400 mg pezsgőtabletta 20 db

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2024. február.

Akciós Nem
Egészségpénztárra elszámolható Igen
Gyógyszerforma Pezsgőtabletta
Kiszerelés 10x
Bővebben

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Paraméterek

Akciós Nem
Egészségpénztárra elszámolható Igen
Gyógyszerforma Pezsgőtabletta
Kiszerelés 10x