A Csillag Patikák webshop cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény biztosítása érdekében. További információkért tekintse meg adatkezelési szabályzatunkat, melyet az oldal használatával együtt elfogad.

5+1 egészséges nassolnivaló

Az egészséges életmód keretébe nem igazán illik a nassolás fogalma, azonban ahogy szinte mindenre, úgy erre is található számos elfogadható alternatíva.

1. Gyümölcsök, zöldségek

A két étkezés közötti csipegetések egyik legnépszerűbb választási lehetőségei a gyümölcsök és zöldségek. Vitaminokban és ásványi anyagokban gazdagok, így az egyik legjobb választásnak bizonyul.
A nyers fogyasztásuk mellett megannyi elkészítési módon kombinálhatóak, sütve, párolva vagy akár izgalmas receptek alapján egészséges harapnivalók készíthetőek el belőlük.

2. Magvak

A csonthéjasok segítségével értékes telítetlen zsírok, antioxidánsok, ásványi anyagok és vitaminok juttathatóak a szervezetbe, melyekről egész évben érdemes gondoskodni. A rendszeres fogyasztás mellett azonban ügyelni kell a mértékletességre, így egy púpozott tenyérnyi adag elegendő naponta.
Fontos megjegyezni, hogy a natúr diófélék jelentik az egészséges táplálékot nem pedig a sózott, olajozott, vagy cukrozott típusok. Ha nem önmagában fogyasztanád, akkor tökéletes kiegészítője lehet salátáknak, vagy főtt ételeknek, süteményeknek egyaránt.

3. Görög joghurt
A görög joghurt számos kedvező élettani hatása (értékes vitaminokkal, és tápanyagokkal rendelkezik) mellett akár hosszú távon és kúraszerűen egyaránt beépíthető az étrendbe.
A natúr változat kiegészíthető ízlés szerint különböző gyümölcsökkel, ezzel változatos nassolnivalóként, vagy a teljes értékű étkezés kiegészítőjeként is fogyasztható.

4. Hummusz 
A hummusz legfőbb alapanyaga a csicseriborsó, amely mellett tahini, olívaolaj, citromlé és fokhagyma összeturmixolásával állítható elő. Ez a tápanyagdús készítmény rengetegféleképpen kombinálható, vagy az alaprecept kiegészítésével szintén számos változata készíthető el.
Fogyasztható kence, vagy mártogatósként egyaránt, utóbbi esetében különböző zöldségek felhasználásával egy tápanyagokban és vitaminokban gazdag harapnivaló.

5. Mogyoróvaj
Összetevői miatt (magas kalória-, és zsírtartalom) fogyasztása csak kis mértékben javasolt, azonban a mennyiségi korlátokra figyelve kitűnő elemét képzi akár a diétás étrendeknek is.
Turmixok és zabkásák kiegészítőjeként, egészséges sütemények összetevőjeként, valamint magában akár gyümölcs vagy banánszeletekre kenve is megfelelő alternatívát jelent az étkezések során.

+1. Étcsokoládé
Amennyiben korábban felsorolt alternatívákhoz képest kicsit komolyabb bűnözésbe kezdenél, úgy az étcsokoládé is elfogadható lehetőségként merül fel. Érdemes szem előtt tartani azonban, hogy minél magasabb a termék kakaótartalma, annál több a benne található ásványi anyag és kevesebb a cukor és a szénhidrát. 
Összetevőinek köszönhetően hamar eltelíti fogyasztóját, így egy egész tábla helyett mindössze pár kocka elfogyasztása is kielégítő lehet.

A gyümölcsök és zöldségek többsége szezonálisan terem, így minden évszakban más-más alternatívák közül lehet válogatni. Ezen felül elősegítheti szervezeted és immunrendszered egészségét a JutaVit Multivitamin tablettájával, vagy válassz nemedhez és korosztályodhoz illeszkedő speciális vitaminokat a Csillag Patikák kínálatából!